Hrůzostrašný zážitek

7. července 2012 v 22:32 | Cassiopea Black |  Jednorázovky
Ahoj! :)
Nebojte, ještě žiju, jen jsem propadla jakési nechuti ke psaní, blogu a vůbec všemu. Omlouvám se za nepřítomnost, nevim, kdy mě to přejde. Měla jsem na prázdniny teda jiný plány, hlavně jak budu psát, ale nějak mi to nevyšlo. Tak snad to ještě doženu...
Doufám, že se tu budu objevovat častěji, jako dřív. Třeba mě nakopnou vaše komentáře xD.
Jinak tahle povídka je to slíbené sepsání mých zážitků z Anglie. Jen jsem to trochu upravila a ty strasti nezažívám já, nýbrž Bella. Chudák, já jí dávám xD. No, můžete hádat, nakolik je to pravda a nakolik pouze výtvory mé fantazie xD. Ale můžu vám říct, že to tam bylo teda fakt nezapomenutelný...
Takže přeji příjemné počtení :) a snad si to u vás aspoň trochu vyžehlim xD.
Vaše CassHrůzostrašný zážitek


Probudily ji podivné zvuky. Nejprve zněly jako jakési škrábání, ale teď jí to přišlo spíše jako trhání. Zavrtěla se na posteli a zahleděla do tmy. Snažila se najít zdroj onoho hluku. A brzy ho i našla.
Váhala jen vteřinu, poté se odkulila stranou. A jen tak tak stihla uhnout. Stačil kousek a mohla mít zlomenou nohu nebo přinejmenším otřes mozku.
Chvíli nevěřícně třeštila oči a poté vyskočila z postele. Po tmě došla k vypínači a rozsvítila. Když místnost zalilo světlo, nemohla uvěřit svým očím. Nezdálo se jí to, opravdu ji málem zabila tyč od záclony! Kterou zjevně někdo špatně přilepil.
Když se trochu vzpamatovala ze šoku a rozhlédla se kolem, zjistila, že je toho v nepořádku víc. Cožpak o to, to, že v její posteli někdo spal, by ještě překousla. Ale problém byl v tom, že to vůbec nebyla její postel! Dokonce ani pokoj neodpovídal, z okna se bála vyhlédnout.
Kde to, promerlina, jsem?! Zděsila se v duchu. Než stačila dojít k nějakému logickému závěru, ozval se ze zdola hlas: "Snídaně!"
Leknutím nadskočila, ale to zabalené cosi v "její" posteli se jen obrátilo na druhý bok a spalo dál.
"No dobře, ať je to jak chce, najíst bych se měla," usoudila nakonec, protože jí hlasitě zakručelo v břiše, "S plným žaludkem se vždy líp přemýšlí."
Už se chystala sejít dolů, když si uvědomila jeden podstatný detail. Pořád ještě byla ve své průhledné noční košilce. Ne že by se snad styděla, ale přece jen. Nevěděla, kde se nachází, a tak by bylo asi trochu nevhodné napochodovat tam takto spoře oděna.
Kromě toho jí scházela její hůlka. Rozhlédla se kolem, ale nikde ji neviděla. Vlastně neviděla ani svoje šaty. Zato se jí ale naskytl pohled na haldu špinavého oblečení u nohou postele. Zvláštní, to jaksi přehlédla. Ale kde jen mohou být její šaty?
Podívala se tedy do šuplíků, ale nebyl to nejlepší nápad. Oblečení nenašla, jen hromadu prachu a špíny.
"Fuj!" nakrčila nos a chtěla šuple rychle zase zavřít, ale zůstalo jí v ruce. Nečekala to a tak se i s ním svalila na zem. A až teď si všimla koberce, který ji pokrýval. Byl opravdu nechutně špinavý. Dalo se na něm nalézt zašlapané bláto, klidně i několik týdnů staré. A spoustu dalších věcí, o jejichž původ se raději nestarala.
"Né!" odhodila zhnuseně šuplík a vstala.
"Hej," strčila prstem do naducané peřiny, "Kde mám oblečení?!"
Odpovědí jí bylo jen rozladěné zamlaskání.
"Tak slyšíš?!" nedala se odbýt.
"Támhle," zpod peřiny se vysoukala ruka a ukázala na špinavou hroudu.
"Tohle?!" podivila se Bella a špičkou nohy hromadu opatrně prohrábla. Aby na ni náhodou něco nevyskočilo. Vůbec by se tomu tady nedivila.
Nakonec se ukázalo, že se přece jen jedná pouze o neškodné prádlo. Ale k její smůle bylo mudlovské. Objevila jen džíny a tričko, které zřejmě kdysi bylo i bílé. To si na sebe nehodlala vzít ani omylem.
"No fajn, o starost míň," uzavřela to nakonec. Ted už zbývalo jen najít hůlku. Kde ale mohla být?
Snahu dozvědět se něco od svého spolunocležníka už vzdala. Navíc nechtěla, aby se o hůlce dozvěděl, pokud o ní ještě neměl tucha.
Opatrně našlapovala a snažila se vyhnout skvrnám na podlaze. Při tom se rozhlížela, jestli někde neuvidí čouhat dřevěný klacík. Nic.
Třeba je dole, napadlo ji. Otevřela tedy dveře a vyšla na chodbu.
Hned naproti byla koupelna. Bellatrix se zaradovala a vběhla dovnitř. Alespoň se umyje.
Její radost ale neměla dlouhého trvání. Koupelna byla ještě v horším stavu než pokoj.
Opět tu vládla špína a bylo jasné, že ji už léta nikdo nemyl. Zubní kartáčky byly položené na zanedbaných dlaždicích nad umyvadlem a ve staré vaně ležela zabahněná podložka.
Navíc to tam nevábně páchlo. Stačil jediný pohled, aby věděla proč. Záchod nesplachoval.
"Tak myslím, že ranní hygienu taky vynechám," pomyslela si a vyběhla ven.
Schody do přízemí brala po dvou, ani si přitom nevšímala upatlaného zábradlí.
Když doběhla dolů, ocitla se v jakémsi provizorním obýváku a kuchyni zároveň. Ani tady to ale nepoznávala. A snad za to byla i ráda.
"No konečně!" ozval se za ní ženský hlas. "Kdes byla takovou dobu, snídaně už ti vystydla."
Rychle se otočila a ocitla se tváří v tvář velice tlusté ženě. Nebyla ošklivá, ale díky jejím proporcím se její věk odhadoval jen těžko.
"Nejspíš ještě spala," řekl muž ve středních letech, který seděl na gauči, "Vypadá, jakoby prolétla křovím," zachechtal se.
"To je pravda, Bellatix," přitakala žena, "Dokonce ses ani neoblékla!" Zhrozila se a zabodla jí do hrudi svůj masitý prst.
Bella ucukla a už otvírala pusu k pořádně ostré odpovědi. Bohužel jí nebylo dopřáno ji vyslovit.
"No, to je teď jedno. Sedni si a najez se, dokud se to ještě dá jíst," popostrčila ji žena ke stolu.
Zmoženě si sedla na dřevěnou rozviklanou židli a hladově se zadívala na stůl. Nacházely se na něm nejrůznější potraviny, od toustů, cereálií a fazolí, až po párky a kuře s pizzou. Sáhla po stehýnku a chtěla ukousnout, když vtom se ozval zvuk, který nenáviděla ještě víc než Luciusův "zpěv". Dětský pláč.
Pomalu otočila hlavu a pak ho uviděla. Ten tvůrce hluku si klidně seděl v dětské stoličce a řval jako na lesy.
"No tak, zlato, neplakej," usmívala se najednou baculka.
Bella zhnuseně odvrátila pohled a vrátila se ke své snídani. Ještě pořád celkem s chutí se zakousla do stehýnka. Ovšem chuť ji brzo přešla. Vyplivla sousto na talíř a odstrčila ho. Myšlenku, zapít odpornou pachuť v ústech, ihned zavrhla, když uviděla opatlané sklenice. Na dně dokonce cosi plavalo…
"A dost!" zvedla se od stolu.
"Nechutná ti?" zeptala se překvapeně její hostitelka.
"Ne! Je to odporné! Všechno tohle je zlý sen! A kde mám moji hůlku?!" vychrlila důležitou otázku.
"Co kde máš?"
"Přestaň tady ječet! A jestli si už dojedla, umyj laskavě to nádobí!" vložil se do debaty muž.
Bellatrix jen bleskla pohledem ke kuchyni. Byla na tom stejně jako zbytek domu. A na lince, ve špinavém akváriu, plavaly dvě tlusté ryby. Jako by se snad měly stát příštím obědem. Nebo spíše předkrmem.
Než stihla nějak zareagovat, ozvalo se zatroubení.
"Bello!"
"A dělej, je tu školní autobus."
"Bello!..."
"Ááá!" s křikem se probudila. Nad ní se skláněla Narcissa a třásla s ní.
"Proboha, co se ti zdálo? Řvala si tu jako na lesy."
Rychle se rozhlédla po pokoji, jestli je všechno tak, jak má být.
"Cisso. Nemusím mít nádobí, že ne?"
"Co? Jistěže ne, nejsi přeci skřítka. A dělej, za chvíli je tu Pán Zla."
"Já myslela autobus," oddychla si Bellatrix.
Narcissa jen zavrtěla hlavou a opustila pokoj. U její sestry už ji jen tak něco nepřekvapí.
Bella pomalu odhrnula peřinu a vstala. Na zem jí přitom spadl rozevřený časopis.
Sklonila se pro něj a rázem své noční můry pochopila. Na otevřené stránce byl článek, jehož nadpis mluvil za vše: "Ubytování mudlovských studentů z České republiky v anglických rodinách. Aneb buďte v klidu, milí kouzelníci, jsou i horší věci než Pán Zla!"
Pod tím bylo pár ilustračních fotek pro názornost a dole dodatek: "Sepsáno podle skutečné události!"
Bella se otřásla a odhodila časopis do koše.
"Už nikdy nebudu tyhle horory číst!"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alithea Alithea | Web | 7. července 2012 v 23:12 | Reagovat

:D Živě se mi vybavilo povídání mých spolužáků, kteří se taktéž letos podívali domů do typicky netypických britských rodin... V tu chvíli mi dokonce i přestalo být líto, že jsem nejela. protože ty hrůzy, kde spali, to co jedli... fuj. :D Takže, hádám, že popis bydliště byl pochycen z reality. :) Můj typ.
Jinak povídka samozřejmě skvělá. Vůbec bych se nedivila, kdyby si za tebou jednou Bells došla a nakopala ti za to, co ji vyvádíš, pořádně zadek a celé své dílko by završila Cuciatem.

2 Belatrix Black Belatrix Black | Web | 8. července 2012 v 0:48 | Reagovat

Merline! :-D To jsem nečetla hele! :-D Ale je to parádní :-D Já z toho nemůžu xD Chudák Bell xD Co Bell... chudák já! :-D Jo, měla bych si to s tebou dojet vyřídit xDDD. Ale vážně povedená práce, Cass :-)

3 Penelope Carolin Olivier Penelope Carolin Olivier | E-mail | Web | 8. července 2012 v 10:16 | Reagovat

Lituju tě, pokud si zažila jen zlomeček, co tu vyprávíš. :D Docela to sedí i na mě anglické “apartmá“. No, i když já a mé spolužačky museli spát na pohovce, jídlo bylo ucházející a mohli jsme se dívat na LCD telku, stále ale v nás přetrvával pocit, jako bychom byly uneseni a vězněni v domácnosti teroristů. :D Ale vzhled místností naprosto souhlasí. :-D Bohužel, je to trochu pravidlem, že děti ubytovávají lidi, kteří prachy nutně potřebují a je jim jedno, že chudáky studenty ubytují v popelnici. :-D Živě si pamatuju, jak mi jedna kamarádka vyprávěla, že jim jejich hostitelka ukazovala své umění s mačetami a že museli sledovat její kočku, která se netajila sebevražednýma myšlenkama. :D Jo, angličani jsou vážně nevypočitatelný. :-D
Povídka je bombastická, Bella ani ty jste si takovou mučírnu nezasloužili. :D A tvé důvody nepsaní chápu moc dobře. Moje nechuť k psaní je teď o prázdninách snad větší než v tu dobu, co jsem moc volného času neměla. :D

4 °Alex °Alex | Web | 8. července 2012 v 10:27 | Reagovat

Haha :D. To bola bomba! :D

5 nel-ly nel-ly | Web | 9. července 2012 v 17:55 | Reagovat

V tomhel souhlasim, chudák malá - a boj se, jednoho dne se ti pomstí (mám štěstí, že já ji moc nezneužívám, a tak se mi snad vyhne - bojím)
Nemám tušení, jak to je - u nás byla výměna s Německem a neměcky prostě neumim a umět nechci a v Anglii jsem byla v hotelu, ale z různých vyprávění a podobně tam taky vidím trochu podobnosti s tím, co jsem slyšela. Chudáci.

6 Cissy Cissy | Web | 10. července 2012 v 18:42 | Reagovat

Chudera :/ :D

My když jsme byli v Anglii, tak náš "domov" nebyl zrovna luxusní klícka, ale taková hrůza to nebyla :D Ale někteří měli ubytování docela hezké :) Ostatně ti lidi, to dělají pro peníze, takže je nejspíš postrádají :/

7 Alice Cullen-Hale Alice Cullen-Hale | Web | 11. července 2012 v 20:16 | Reagovat

:D Já myslela, že autobus. Chudák Bella, tys ji ale dala na frak :D

8 hp-bellatrix-world hp-bellatrix-world | 12. července 2012 v 13:07 | Reagovat

Cass..to bylo prostě jako vždy úžasné ;-)  jak tohle někoho napadne ?? :D nevím co psát, jedním slovem prostě dobré, krásné, vtipné a originální..tak jo více slovy :D

[6]: Cissy...nevím jak to vypadalo u vás, ale kamarád v Anglii bydlel u ženské co vypadala jak Raaspuša :-P  A její koupelna byla opravdu horší než ta v povídce  :D Bella alespoň ve vaně nenašla dlouhé černé chlupy, či co to bylo... a taky si nenapatlala místo šamponu pastu na zuby do vlasů....ale to jen vyprávění z Anglie :D

9 Chloe Chloe | Web | 15. července 2012 v 7:00 | Reagovat

Wow :D Chudák :D Má vážně politováníhodný osud. A je mi líto i tebe, jestli je to vážně podle pravdy, protože tohle je fakt něco :D :D :D :D

10 Deniss♫ Deniss♫ | Web | 15. července 2012 v 12:04 | Reagovat

Úplně jsem zapomněla okomentovat! Je to naprosto superní povídka! :D Jak jsem to četla poprvé, tak jsem myslela, že umřu smíchy :-D! Ale tebe lituju, že's to měla podobně! Jinak ten konec je povedený! :-D

11 Sherylin Lee Sherylin Lee | E-mail | Web | 18. července 2012 v 15:14 | Reagovat

Mám rada originálne profili a ten Tvoj je skutočne bomba. Toto by ma (dnes to používam akosi pričasto) nenapadlo.

A tento citát ma položil na kolená:
"Stvořila jsem si svůj svět, a je to mnohem lepší svět, než jaký jsem kdy viděla venku." - Louise Nevelsonová

Myslím si, že je to citát, ktorému rozumiem viac ako čomukoľvek inému na svete

Čo sa týka tej nechute k písaniu: aj mňa to chytá. Teda koniec vyzerá tak, že si chodím po blogoch a obohacujem sa svetom blogerov.

A článok sa mi veľmi páčil. Dobre sa mi čítalo. Bolo to napínavé a čím skôr som chcela vedieť, ako sa to skončilo. Máš talent nielen vymýšľať, ale aj písať. Som rada, že som sem trafila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama