Jak to bude dál + povídka Jak se Bellatrix (na)učila řídit

3. prosince 2011 v 19:19 | Cassiopea Black |  Jednorázovky
Ahoj,
omlouvám se za nepřítomnost, ale nemám vůbec čas... Takže to znamená, že nemám čas ani komentovat u SB, natož něco psát... Pohrávala jsem si s myšlenkou pozastavit blog, ale nechce se mi do toho. Tak jsem se rozhodla, že se uvidí příští týden, jak na tom budu. Pokud se to zlepší, blog zůstane v chodu. A pokud ne, budu ho muset bohužel pozastavit... Moc mě to mrzí, snažila jsem se, ale prostě to nejde... Nemám na to teď ani čas ani myšlenky...
Doufám, že se to zlepší. Pokusim se, najít si zejtra trochu času, abych aspoň něco okomentovala, ale nic neslibuju... Btw, komentuju vždycky podle pořadí SB, takže je možný, že se k někomu dostanu až za týden... omlouvám se... Teď vám jsem dávám alespoň jednu z povídek, který mam v pc už delší dobu. Pár věcí mam ještě napsanejch, tak se pokusim je zveřejnit... Přeji příjemné počtení. PS: Omlouvám se za netradiční zformátování, ale zase to nějak blbne... Takže kdybyste si všimli třeba uvozovky na jinym řádku nebo něco, tak se to snažte nevnímat...
Vaše Cass


Jak se Bellatrix (na)učila řídit

Všechno to začalo jednoho letního večera. Zrovna se procházela po chodbách a přemýšlela, když uslyšela hlasy. Rychle se skryla za závěs a poslouchala. Rozeznala dva mužské hlasy. No, mužské, spíš ještě chlapecké. Ihned poznala hlas svého synovce, ale ten druhý nedokázala identifikovat. Nejspíš to byl nějaký Dracův spolužák. Hlasy se stále přibližovaly a ona se ještě víc přitiskla ke zdi.
"…no jasně. Kdo dnes neumí řídit auto, je out. Nemyslím si ale, že ještě někdo takový je," říkal první.
"Ale ano, je. Třeba moje teta určitě řídit neumí. Nejspíš ani neví, co to auto je," odpověděl hlas jejího synovce.
"To je fakt, dovedeš si představit madame Lestrange za volantem?" Po této poznámce následoval hlasitý výbuch smíchu a hlasy se opět vzdálily.
Bellatrix vylezla se své skrýše a naštvaně se dívala směrem, kterým chlapci odešli. Tak tohle si s Dracem ještě vyřídí! Ona, že neví, co je to auto?! Po chvíli si ale musela přiznat, že to skutečně neví.
"Tak tohle ne!" prohlásila rozhodně, "Však já té záhadě, jménem auto, přijdu na kloub!" Poté odešla do svého pokoje.
Tam se snažila všemožně zabavit, než nastane hodina H a ona bude moct uskutečnit svůj plán. Ale ať dělala, co dělala, stále musela myslet na rozhovor, který vyslechla. Nakonec si lehla na postel, zadívala se do stropu a začala počítat fénixe. "Jeden fénix, druhý fénix, třetí fénix…"
Takhle to šlo až do brzkých ranních hodin. Kolem šesté hodiny uslyšela z pokoje svého synovce šramot. Konečně! Její chvíle se blížila! Vstala z postele, přešla ke dveřím a pozorně naslouchala. Po chvíli uslyšela téct vodu. To znamenalo, že Draco se přesunul do koupelny. Opatrně otevřela dveře, tak, aby nenadělala rámus, a vydala se do jeho pokoje.
Prohledala jeden šuplík za druhým, ale to, co hledala, v nich nenašla. Už si myslela, že odejde s nepořízenou, koneckonců neměla moc času. Ale při odchodu se na ni usmálo štěstí. Objekt svého zájmu uviděla pod postelí.
Rychle si lehla na zem a natáhla se pro zmuchlaný časopis. Věděla, že ho Draco má. Před nějakou dobou ho viděla, jak si v něm četl. Jakmile měla svou kořist, rychle opustila pokoj. Právě včas, aby slyšela, jak Draco zastavil vodu.
Vrátila se k sobě a zamkla dveře. Pak si sedla ke stolu a začala horečně listovat časopisem. Asi na třetí stránce našla to, co hledala. Titulek hlásal: Kdo chce jít s dobou, jezdí Lamborghinim. Pod tím se skvěl obrázek nejnovějšího modelu a krátký popis.
Zběžně přelétla očima technické informace, její pohled utkvěl hned na začátku článku. "Tento nejnovější, moderní dopravní prostředek…" Víc vědět nepotřebovala. Jednalo se tedy o nějaký mudlovský druh dopravy. Asi to bude něco jako u nich koště. I když moc nechápala, jak na takovéhle krabici s kolečky může někdo létat. Tuhle část bude muset ještě doladit.
Jenže kde takové auto sežene? Odpověď se jí naskytla vzápětí. Zvenku uslyšela zvuk motoru, a když vyhlédla z okna, uviděla auto. Byl to poněkud jiný model, než jaký viděla v časopise, ale určitě to bylo ono.
"Mám to ale štěstí," libovala si a sledovala, jak její synovec odjíždí se svým spolužákem na nádraží. Byla si jistá, že ten druhý hlas, který včera zaslechla, patřil jemu. Usmála se, všechno jí perfektně vycházelo. Zítra začínaly prázdniny a ona nepochybovala, že u nich ten chlapec přespí. Narcissa se totiž zmiňovala, že hned první den prázdnin vyrazí Draco se svým spolužákem na výlet. A když tu bude on, bude tu i jeho auto. Lepší příležitost se jí ani nemohla naskytnout.
Teď ještě zbývalo zařídit vše potřebné. Vrátila časopis zpět do Dracova pokoje a vydala se dolů na snídani.
"Dobré ráno," pozdravila svou sestru.
"Dobré ráno, Bello," odpověděla a dál se věnovala snídani.
"Co máte dnes večer s Luciusem v plánu?" zeptala se.
"Proč se ptáš?" nechápala blondýnka.
"No, napadlo mě, jestli nechcete vzít Draca a toho jeho kamaráda na prohlídku nějaké zříceniny nebo tak," prohlásila nevinně. Narcissa ji ale sjela podezřívavým pohledem.
"Ty tady budeš někoho mít, že?"
"No, ano, mám dnes večer něco v plánu…" přitakala. Narcissina teorie se jí skvěle hodila.
"Dobrá, stejně jsme mu chtěli udělat nějaký program. Aby nás pak doma nepomluvil. Jeho otec je ve velice vysoké pozici," vysvětlila, "Ale chraň tě sám Merlin, jestli tu něco vyvedeš!"
"Já?! Co bych tu asi vyváděla?" zeptala se uraženě. Ale pro sebe se usmála. Už aby byl večer…

~~~~~

"Ano, jistě. Užijte si to," loučila se už asi půl hodiny se svými příbuznými. Stále se nějak neměli k odchodu.
"A nezapomeň, neznič tu nic," strachovala se paní domu.
"Neboj, Cisso. Tak už běžte, nebo půjdete za tmy," řekla a už je vystrkovala za dveře.
"A Bello…" Zbytek poznámky své sestry už neslyšela, protože jí zabouchla přímo před nosem.
"Uff, konečně!" oddechla si, "Už jsem myslela, že nikdy neodejdou!" Ještě pro jistotu chvíli počkala, dokud si nebyla jistá, že jsou opravdu pryč. Poté se vydala před dům.
Za branou z tepaného železa stálo na chodníku ono. Krásné červené Ferrari. Opatrně, s hůlkou v ruce, k němu přistoupila a měřila si ho zkoumavým pohledem.
"Pche, vůbec nejsi nebezpečná, ty jedna červená krabice! Však já ti ukážu, kdo je to Bellatrix Lestrangeová!" vyhrožovala. Pak ho celé obešla a hledala nějaký žebřík, nebo něco, po čem by mohla vylézt na střechu. Nic ale nenašla.
"Nějak na to přece musí mudlové vylézat," mumlala. Najednou si ale vzpomněla na obrázek z časopisu. Byl na něm otevřený automobil, s ukázkou interiéru.
"No jistě!" pleskla se do čela, "Ono to má dveře!" Snažila se je otevřít, ale bezúspěšně. "Alohomora!" vykřikla nakonec. Dveře se naštěstí skutečně otevřely. Poněkud zvláštně, hlavou napřed, se nasoukala dovnitř. Tam se usadila na sedadle řidiče a rozhlédla se.
"Vůbec to nevypadá složitě. Řídit se naučím hned," věřila si. Naštěstí už někdy viděla záchranný autobus, takže věděla, že ta velká kruhovitá věc před ní se používá k řízení. Tady ale její znalosti končily. Chtěla tím začít točit, ale nešlo to. "Tak už se pohni!" nadávala.
Nakonec na volant namířila hůlkou a vykřikla: "Jeď!" Jenže auto její příkaz jaksi nepochopilo. Stále stálo na místě. "Řekla jsem, jeď! Mám na tebe seslat Crucio?!" rozčilovala se.
Při svém běsnění narazila na klíčky, které byly v zapalování. Majitel je tam pravděpodobně zapomněl. Nebo si naivně myslel, že tady se jeho autíčku nemůže nic stát.
"Klíč!" zaradovala se Bella. Konečně něco, čemu rozuměla. "Tak teď už to půjde jako po másle!" Otočila jím. Auto sebou škublo, ale nerozjelo se. Bellatrix se lekla a nadskočila. Bohužel se přitom bouchla hlavou do střechy.
"Au! To byla zákeřnost!" křičela na automobil. Párkrát se nadechla a zkusila to znovu. Otočila klíčem, druhou rukou se přitom náhodně opřela o řadicí páku. A Merline div se, auto se skutečně rozjelo. Bella radostně vypískla a vůbec jí nevadilo, že místo aby jela dopředu, tak couvá. Omylem totiž zařadila zpátečku.
Položila ruce na volant a připadala si velice důležitě. Ovšem jen do chvíle než se ozvala rána a auto nenarazilo do stromu. Vystoupila a zděšeně pozorovala zničený zadek auta. Už pomalu začala propadat panice, když vtom jí to došlo.
Otočila se a vykřikla: "To si udělalo schválně, co?! No počkej!" Nato se rozeběhla a vší silou do něj kopla. Jenže si přitom bohužel odřela svou novou černou kozačku.
"Ty! Ty! Crucio!" vykřikla. Protože ale nenásledovaly žádné bolestné výkřiky, neuspokojilo ji to. Začala po něm tedy metat všechny kletby, které jí přišly na mysl. Když skončila, ležela na zemi jen malá hromádka doutnajícího popela.
Ona stála na chodníku a zrychleně dýchala. Měla rozcuchané a trochu ohořelé vlasy, byla celá špinavá a zničila si jednu botu. Přesto se jí ale v očích zračilo uspokojení. Sice se nenaučila řídit, ale byla šťastná. Takovou radost, z něčí likvidace, jako dnes, ještě nikdy nepocítila!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 timi2000 timi2000 | Web | 3. prosince 2011 v 21:11 | Reagovat

Super povídka... Ještě teď se z ní směju... Měla poprosit Draca ať ji v tom naučí jezdit, ale ona ne... Ale to by pak nebylo ono...

PS - Zase ty tři tečky... :-D

2 °Alex °Alex | Web | 3. prosince 2011 v 22:11 | Reagovat

:-D Smiala som sa celý čas! :D:D:D  Dokonalá paródia :D:D:D.

3 Belatrix Black Belatrix Black | E-mail | Web | 3. prosince 2011 v 22:31 | Reagovat

Geniální, při tejhle povídce sem se pořád jenom tlemila! :-D Moc se mi líbí :-D A moment... to je ta povídka, kterou si mě nabudila na Draca! :-D A pořád to nepolevilo, zakousla bych ho :-D xD
Super! Krásně napsaný :-)

4 Penelope Eleanor O'Connel Penelope Eleanor O'Connel | Web | 4. prosince 2011 v 8:35 | Reagovat

Bezvadná jednorázovka! Fakticky jsem se zasmála! :-D  :-D  :-D Škoda, že už se nedozvíme, jak by vyváděl ten Zmijozelák... ;-)

5 timi2000 timi2000 | Web | 4. prosince 2011 v 9:38 | Reagovat

Chtělo by to pokračování (aspoň krátkou kapitolku), aby jsme se dozvěděli/y (jsou tu i kluci?) co na to řekne Dracův kámoš :-D  :-D

6 Deniss♫ Deniss♫ | Web | 4. prosince 2011 v 13:21 | Reagovat

Skvělý! :-D Už jsem to četla, jak si mi to posílala, ale je to pořád fakt dobrý ;-). Moc se mi to líbí, a jak už jsem říkala, měla bys častěji psát parodie a komedie k HP ;-). Moje ségra, jak chodila na gympl taky neměla čas, takže tě úplně chápu :-). Snad jen že nepozastavíš...

7 Bellaminion Bellaminion | 4. prosince 2011 v 16:21 | Reagovat

:-D Je to úžasný :D. Chlemtala jsem se snad u každý věty :-D .

8 Cissy Cissy | Web | 4. prosince 2011 v 16:29 | Reagovat

Úžasná pavídka :-) Moc jsem se nasmála :D Bylo to skvěle popsané, úplně jsem to viděla před očima :D Moc se ti povedla:-)

9 Cissy Cissy | Web | 4. prosince 2011 v 19:39 | Reagovat

Cass, klidně se Know me zúčastni. To drabble bylo za minulé kolo. Každé kolo tam budu nechávat tak měsíc :-)

10 nel-ly nel-ly | Web | 6. prosince 2011 v 15:29 | Reagovat

Ježiš a já si myslela, že ses s tim názvem nějak... já nevim, překlepla nebo je to metafora, nebo tak něco O_O a ono ne :D
někdy člověk nechápe, jak na takovou (s prominutím) blbost, můžou lidi přijít a na druhou stranu se ještě víc diví, že ho to tak neuvěřitelně baví
děkuju a pokračuj, chci zemřít stará ;)

11 Zasněná* Zasněná* | Web | 7. prosince 2011 v 19:35 | Reagovat

Drsnýýý :D Svíjím se tady v křečích smíchu. Díky za tohle dokonalé pobavení, fakt. :-D Stejně jako Nel-ly jsem si myslela, že je to nějaký obrat a ono ne. :-D :-D
A s tím časem si nedělej starosti ;-)

12 Avene Avene | Web | 11. prosince 2011 v 16:58 | Reagovat

Jé, tak to je bezva, já měla vždycky štěstí na lidi úplně odjinud, ale teďka na blogu je pár blížších, jedna dokonce ze stejnýho města :D Jsem z Mostu, co ty? :-)
Jinak povídka - divím se, že tunení můj koment, četla jsem jí už dávno. Nějaká chyba! :D Souhlasím se všema, je úžasně vtipná. Takovýhle kravinky jsou prostě nej, jak říkáš :D

13 cassiopea-black cassiopea-black | 11. prosince 2011 v 17:07 | Reagovat

[12]: fakt jo? to je kousek :-D já jsem z Jirkova :-D snad víš, kde to je, kdyby ne, tak kousek od Chomutova :-)

14 Avene Avene | Web | 11. prosince 2011 v 17:12 | Reagovat

Jj, ty plakáty jsou ze Svět Filmu :D

[13]: To je kousíček :-D

15 Lady-Bella-Voldemort Lady-Bella-Voldemort | Web | 16. prosince 2011 v 20:37 | Reagovat

to je úžasný! :D Fakt, super vtipná povídka :-D

16 Beltrix Beltrix | Web | 21. prosince 2011 v 20:20 | Reagovat

S tím časem jsme na tom stejně.  :-(
Jinak povídka není špatná, ale mně parodie nic moc neříkají.

17 Elladora Black Elladora Black | Web | 29. prosince 2011 v 18:46 | Reagovat

Cass, to je perfektní povídka :-D řehtám se tu jak debil při té představě :-D tomuhle se věnuj dál! :-D

18 Selene Selene | 22. ledna 2012 v 23:37 | Reagovat

Mám záchvat smíchu :D

19 Ezlo Ezlo | Web | 13. května 2012 v 21:42 | Reagovat

Tak jsem se pustila do další jednorázovky a jsem za to ráda, jako takhle jsem se už dlouho nepobavila!!! :-D  :-D  :-D  :-D
Vážně skvělej nápad fantasticky zpracovanej.... Chtělo by to ilustrační foto :D  :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama