Láska vs. nenávist - 1.část

22. srpna 2011 v 21:40 | Cassiopea Black |  Jednorázovky
Ahojky,
tak tady je ta zmiňovaná první část mojí mega povídky xD Celkem má skoro čtrnáct a půl strany a něco přes 6000 slov, to je dobrý, ne? xD Mimochodem jsem ji psala fakt dlouho, dokonce jsem včera ani nešla spát - až v 8 hodin ráno xD tak moc jsem to chtěla dopsat xD Tím taky děkuju Belle, která tu se mnou seděla, dokud to šlo, skoro až do konce xD takže díky ti, bez tebe bych to psala sto let :) Tak Doufám, že moje snažení oceníte a bude se vám líbit. Příjemné počtení :)
Vaše Cass

Láska vs. nenávist

Lucius Malfoy pospíchal chodbami Temného sídla. Musel se dostat k Pánovi dřív, než jeho švagrová, protože jen ona mohla zhatit jeho důmyslný plán. Plán, jak se zachránit před Pánovým hněvem.
Dnes měli totiž on a Bellatrix jednu důležitou misi. Všechno šlo podle plánu, získali potřebné informace i starého muže, pro něhož je Pán Zla poslal. Jenže když bojovali s posledními nežádoucími svědky, jeden z nich proti němu vyslal kouzlo. Zastihl ho nepřipraveného, a on, v záchvatu paniky, před sebe strčil starce, jako živý štít. Najednou jakoby se vše odehrávalo ve zpomaleném filmu. Paprsek muže zasáhl plnou silou, a ten padl mrtvý k zemi. V té chvíli si uvědomil, co to vlastně udělal, a také, jaké bude mít jeho čin následky. Poslední dobou se mu zrovna dvakrát nedařilo, každý úkol, který dostal, končil fiaskem. Tohle byla poslední příležitost, které se mu dostalo. Kdyby opět neuspěl, jeho rodina by na to krutě doplatila. To nemohl dopustit. Viděl, jak Bellatrix nevěřícně vytřeštila oči, a v tom ho to napadlo. Rychle se přemístil a nechal tam Bellu samotnou. Věděl, že se z toho dostane, ale koneckonců, kdyby ne, tím líp pro něj.
Konečně došel k velkým dveřím, které hledal. Rozrazil je a bez zaklepání vběhl do místnosti. Tam se Lord Voldemort zrovna zvedal ze svého křesla a chystal se potrestat toho opovážlivce, který vstoupil bez vyzvání. Když ale zjistil, o koho se jedná, hůlku prozatím odklonil. Touha po informacích byla silnější.
"Tak co?" zeptal se ihned. "Vyšlo to?"
"No, jak se to vezme, můj pane." Pečlivě volil slova a pohled upíral do země. Teď nesmí nic pokazit.
"Mluv jasně!" okřikl ho Voldemort netrpělivě.
"Informace jsme získali, ale muž, pro kterého jste nás poslal, je mrtev."
" Může za to Bellatrix," dodal rychle, když Voldemort napřahoval ruku s hůlkou.
Pán Zla se zastavil uprostřed pohybu.
"Bellatrix?" zeptal se nevěřícně.
"Všechno šlo podle plánu, už zbývalo jen zneškodnit poslední nepřátele. Rozdělili jsme si role, Bella měla na starost toho muže a já ty papíry. Jenže ona nedávala pozor, a tak ji málem zasáhla smrtící kletba. Nestihla by se jí už vyhnout, a tak ho použila jako štít," jen doufal, že Voldemort jeho lež neprohlédne.
"To bych od ní tedy nečekal. Zrovna od ní," říkal si spíše pro sebe. Vypadalo to, že nad něčím usilovně přemýšlí a z očí mu při tom sršely blesky.
"Omlouvám se, můj pane. Nešlo tomu zabránit, já…" chtěl pokračovat, ale Pán ho utnul.
"Teď mi podrobně vypověz, co se vlastně přesně stalo! A nezkoušej mi lhát, poznám to!"
Lucius se tedy zadíval na svého Mistra a začal vyprávět. Lhal, jako když tiskne a úmorně se přitom snažil, aby Pán Zla nezahlédl ani jedinou nevhodnou myšlenku. A kupodivu se mu to podařilo. Voldemort jeho lest neprokoukl.
Do rozlehlého pokoje Temného sídla se přemístila Bellatrix. Očividně byla hodně vyčerpaná a přes tvář se jí táhl veliký krvavý šrám. Jinak byla ale nezraněná. Hrozně ráda by si hned dopřála horkou koupel a trochu relaxace, ale nejprve musela za svým Pánem. Hrozně dlouho přehlížela švagrovy chyby, aby na to nedoplatila její sestra, ale to, co dnes Lucius předvedl, už bylo příliš! Nejenže totálně zpackal celou akci, jako vždycky, ale ještě ji tam nechal samotnou proti přesile! Kdyby nebyla Bellatrix Lestrangeová, nedopadlo by to dobře. Za tohle musí zaplatit, Cissa to určitě pochopí.
S touto myšlenkou se vydala do pokoje jejího Mistra. Nemusela ani klepat, dveře se před ní samy otevřely. Už to jí mělo napovědět, že něco není v pořádku. Byla ale příliš ponořená ve svých myšlenkách, než aby tomu věnovala pozornost. A to byla chyba. Jen co překročila práh, dveře se za ní s rachotem zavřely a ji zasáhla plnou silou mučicí kletba.
Nestačila na svou obranu udělat nic. Ani nic říct, či se snad jen zeptat: "Proč?"
Vůbec nechápala, co se to děje. Proč ji mučí? Vždyť přece nic neprovedla! On ale její tázavý a zároveň prosebný pohled zcela ignoroval. Tyčil se nad ní s hůlkou v ruce, jako bůh pomsty a na rtech mu hrál krutý úšklebek.
Tahle mise pro něj moc znamenala. Ten muž mu měl poskytnout něco, co už dlouho hledal, a díky čemuž, by se jistě navždy zbavil toho hnusáka Pottera. Jenže teď byl mrtvý, a byla to její vina. Nyní zaplatí za všechny, kteří neuspěli!
"Tak co? Jaké to je, hm?"
Nesmírně si užíval pohled na Bellu, svíjící se v křečích na podlaze. Její bolestí si kompenzoval neúspěch. Přece jen mu to ale přišlo málo. Chtěl, aby křičela, aby ho prosila o smrt! Švihl hůlkou a kolem jejího těla se ovinuly plameny. Jeho vlastní kouzlo, nemohly ji sežehnout, na její kůži zanechávaly jen minimální stopy. Za to ji ale sžíraly zevnitř.
Ze všech sil se snažila nekřičet, neukázat mu, jak je slabá. Slzy bolesti zadržet nedokázala, ale křičet nesmí, to ne! Kousala se do rtu a nehty si zarývala hluboko do paží - ale vydržela.
"Tak ty si budeš hrát na statečnou? No, uvidíme, co řekneš na tohle!"
Jediné mávnutí a plameny zmizely. Vystřídaly je provazy, které se Belle omotaly kolem celého těla a znemožnily jí tak i ten nejmenší pohyb. Pak se chvíli nic nedělo, když tu se začaly provazy kolem jejího těla utahovat. Když už byla několik minut bez kyslíku a začala modrat, povolily a dovolily jí, se nadechnout. Ale jen nakrátko, poté se znovu začaly utahovat.
Takhle to pokračovalo, dokud se Bellatrix nerozkašlala a marně se nesnažila popadnout dech už podezřele dlouho.
Nechtěl ji zabít - tedy, alespoň ne hned, to by nebyla žádná zábava. A tak kouzlo zrušil a nechal jí chvíli, aby mohla znovu získat ztracený dech. Ten krátký čas využil k rozhovoru. Nebo spíše k monologu, protože Bella nebyla v pozici, aby mu mohla odpovídat.
"Víš, vždycky jsem si myslel, že jestli se můžu na někoho spolehnout, že splní úkol, pak na tebe. Ale spletl jsem se. Velice jsem se v tobě zklamal, ale bohužel, už to nejde vrátit zpět. To, co jsem mohl získat, už nikdy nezískám…" do této chvíle mluvil poměrně klidně, nyní ale jeho hlas přešel do výhružného šepotu.
"Já neprohrávám! Nikdy! A každý, kdo mě zklame, za to hluboce zaplatí!"
Bellatrix jen bezmocně ležela na podlaze a třásla se. Chvíli jí trvalo, než jí došel význam jeho slov. Ona, že zklamala? Vůbec nechápala, co se stalo. Co měla pokazit? Její vnitřní hlas jí ale našeptával, že to bude mít něco společného s jejím švagrem. Sebrala všechnu sílu, která jí ještě zbyla a chystala se promluvit. Musí mu to říct!
Jenže než stihla pronést jediné slůvko, opět ji zasáhla vlna Cruciátů. Poté následovalo ještě několik jiných mučicích kleteb, které ani neznala. Tělo už necítila a připadala si, jako v jednom ohni. Pokud to brzo neskončí, nejspíš jí z té bolesti přeskočí.
Jenomže Voldemort ani zdaleka nevypadal, že by se chystal to ukončit. Naopak, jakoby ho to začínalo bavit stále víc. Snad už ani nevěděl, koho vlastně mučí a proč, hlavně, že cítil tu bolest. Její bolest. Vyčaroval si bič a už, už se chystal ji šlehnout - naštěstí se včas otevřely dveře.
Dovnitř vběhl udýchaný Smrtijed. Poklonil se a vrhl zděšený pohled na Bellu, válející se na zemi. Pak si ale uvědomil, proč přišel, a začal na Pána Zla chrlit nějaké informace. Bellatrix byla tak mimo, že ani nestihla pobrat, o co se jedná, ale podle tónu jeho hlasu, šlo o něco naléhavého.
Měla pravdu. Vypadalo to, že Voldemort na ni úplně zapomněl, vystrčil Smrtijeda ze dveří a spěchal za ním. Na prahu se ale ještě otočil a křikl na ni: " A ty se seber a zmiz, než si to ještě rozmyslím!"
Pak už se za ním zabouchly dveře. Ulevilo se jí, už si myslela, že tady zemře. V hlavě měla zmatek a potřebovala zjistit, co se vlastně stalo. Musela se ale co nejrychleji dostat pryč, Pán Zla se mohl kdykoliv vrátit. A byla si jista, že kdyby ji tu našel, už by smrti neušla. Své problémy tedy odložila na později.
Další problém ale nastal v okamžiku, když se snažila postavit na nohy. Stěží se jí podařilo posadit. Říká se, že i když člověk nemůže, stále mu ještě nějaké procento sil zbývá. Doufala, že to tak je. Zkusila to tedy znovu. Dala do toho všechnu svou sílu, i tu, o které ani nevěděla, že ji má. Podařilo se jí to. Postavila se. Hned ale zavrávorala, a tak se rychle chytila sloupu, aby neupadla.
Hlava ji třeštila, že měla pocit, že se jí snad rozskočí. Měla mžitky před očima a bolelo jí celé tělo. Přesto se ale pomalu vydala na cestu ke dveřím. Jen co udělala dva kroky, skončila opět na zemi. Uvědomila si, že takhle by se daleko nedostala. Navíc, její pokoj byl až ve druhém poschodí, tam by tedy určitě nedošla. A tak jí nezbylo nic jiného, než se přemístit.
To ji ale natolik vyčerpalo, že jakmile se objevila ve svém pokoji, padla v bezvědomí na zem.
Lord Voldemort se vrátil až za několik hodin. Očividně byl rozzuřený, napovídal tomu nejen jeho pohled, ale také styl chůze. Došel do svého pokoje a zabouchl dveře.
Jak je možné, že se Potter zase dostal tak blízko?! Co dělali ti tupci, kteří si říkají Smrtijedi?! Nebýt jeho včasného zásahu, přišel by o další viteál! Naštvaně si sedl do křesla a konečně pustil hůlku, kterou celou dobu křečovitě svíral. Poté vytáhl z hábitu svůj viteál - pohár Helgy z Mrzimoru. Chvíli přemýšlel, kam ho má ukrýt. Nakonec se rozhodl, že než vymyslí lepší místo, dá ho do své tajné skrýše. Zvedl se a přešel za křeslo, na kterém seděl. Otočil se čelem ke zdi a něco zašeptal hadím jazykem. Zeď se rozestoupila a vytvořila úzký průchod - tak akorát pro jednoho člověka. Světlo z pokoje osvětlovalo jen začátek chodby a poté točité schodiště. Zbytek halila černočerná tma.
Poslal pohárek dolů, on už si najde své místo. Pak skrýš zase rychle uzavřel. Znovu se usadil do křesla a zavřel oči. Za dnešek už toho měl dost. Po chvíli uslyšel nějaký šramot. Kdo se to opovažuje ho rušit?! Teď neměl na nikoho z nich náladu! Otevřel oči a pátral po zdroji toho hluku. Uviděl Nagini, jak se k němu plazí.
Mělo mu dojít, že je to ona, nikdo jiný neměl do tohoto pokoje přístup. Tedy samozřejmě kromě jeho samotného. Jak tak uvažoval o svých pokojích, vzpomněl si na Bellatrix, kterou zanechal v tom sousedním. Jestlipak tam ještě je? Pokud ví, co je pro ni dobré, tak ne!
Nagini si mezitím vylezla na opěrku jeho křesla, kde se uvelebila.
"Co tě tak rozčílilo?" zeptala se ho.
"No co myslíš?" otázal se jízlivě.
"Samozřejmě, že zase moji přívrženci! Ti neschopní hlupáci by klidně nechali Pottera, aby ukradl další z mých viteálů! Naštěstí jsem včas zasáhl."
Nagini se na něj pozorně zadívala. "To ale není všechno, že mám pravdu?"
Voldemort se ušklíbl.
" Aby toho nebylo málo, Bellatrix zabila toho starce, kterého jsem potřeboval ke zničení Pottera. Zachovala se jako totální kráva! Nedokázala se vyhnout smrtelnému paprsku a zpanikařila! Strčila ho před sebe jako štít! Vůbec nechápu, jak mohla být tak pitomá! Ale už jsem si to s ní vyřídil. Znovu už se to nestane, tím jsem si jist. A kdyby přece, zabiju ji," poslední větu pronesl naprosto klidně, nehnul ani brvou.
Jeho společnice zvedla hlavu a zasyčela: "Jak si na to přišel?"
"Na co?" zeptal se nechápavě
"Na to, že to byla Bella, kdo se zachoval jako zbabělec a způsobil tak jeho smrt."
"Řekl mi to Malfoy. Ale jestli si myslíš, že mi lhal, tak se pleteš, kontroloval jsem jeho mysl. Říkal pravdu."
Hadice zlostně zasyčela. "Nevím, jak to udělal, ale obelstil tě! Já jsem tam byla, viděla jsem, jak se to stalo. A byl to Malfoy, kdo zpanikařil a schoval se za něj! A pak se ještě drze přenesl pryč a nechal tam Bellatrix samotnou!" rozčilovala se.
Voldemort se na ni zaraženě podíval.
"Cos tam dělala?"
"Tome! Slyšel jsi vůbec, co jsem ti řekla?! Malfoy ti lhal, Bellatrix je nevinná!" Asi je toho na něj moc, říkala si. Ale teď nebyl čas zahálet!
Až nyní si uvědomil, co mu vlastně řekla. Nejprve zrudnul, a pak zbělel. Rychle se vymrštil z křesla a otočil se na ni.
"Teď okusí, jak chutná skutečný hněv Lorda Voldemorta!" řekl, a sevřel hůlku v ruce tak silně, až mu zapraskaly kluby.
"No počkej, a co ta Bellatrix?" volala za ním Nagini.
On ji ale neslyšel, plný hněvu se vydal do třetího poschodí. Za Luciusem.
"Hm, tak to vypadá, že to zase budu muset zařídit sama," zasyčela do prázdné místnosti a plazila se najít Bellatrix.

Pokračování příště xD...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Belatrix Black Belatrix Black | E-mail | Web | 22. srpna 2011 v 21:54 | Reagovat

Nádhera, co jiného na to říct. Moc se mi to líbí a pokračování je ještě lepší a lepší a... na kolik částí to vlastně chceš rozdělit? xD No, to já jen tak xD.
Moc se mi to líbí a co je ještě úžasnější, že se ti zdál tak úžasnej sen :-) To mě se zdá maximálně, jak mi Severus uhnul xD nebo ten druhej, ale to nebylo až do konce. xD :-D
No, ten Lucius je ale šmajd :-D xD Zasloužil by... Cruciatus a ještě k tomu se smažit ve vlastní šťávě xD :-D
No, tak co ještě číct :-D Super prostě! :-)

2 Em Black Em Black | Web | 23. srpna 2011 v 9:29 | Reagovat

Překrásný, nemám slov :-D. Ten Lucík je ale potvora, Cruciatus nebo Avadu na něj! :D Ještě, že tam byla Naginy.
Rychle další kapitolu a doufám, že tam Lucius bude hodně trpět :D. Btw, dneska se mi zdálo, že Severus se mnou podvedl Bellu :D xD

3 Lilien Evansová Lilien Evansová | Web | 23. srpna 2011 v 9:56 | Reagovat

Úžasné :D Honem pokračování :D Luciusák jeden šmejdovský :D

4 Lady-Bella-Voldemort Lady-Bella-Voldemort | E-mail | Web | 23. srpna 2011 v 11:30 | Reagovat

Nádherný, super prostě! :-) Ten Lucius je šmejd ! :-D Chvíli jsem si myslela že půjde Lordík ( :-D ) za Bellou se omluvit. Ale to by nebyl on, že? :-D Rychle na další část! :-)

5 Deniss♫ Deniss♫ | Web | 23. srpna 2011 v 16:24 | Reagovat

To je super, příště bych chtěla nějakou omluvu nebo tak něco od Voldyho :D..
Jinak jsem moc ráda, že jsi povídku četla a že se ti líbí..Za to, že jsem nedala kapitolu s tím, jak Bella vaří, jsem si nadávala dlouho xD..Tak možná příště ;)..Jinak pomalu dopisuju epilog a zítra bych ho snad mohla vložit na blog ;)...Myslím, že bude s takovým smutným až dojemným koncem, který se nebude líbit asi žádné fanynce Lorda Voldemorta :-D...

6 °Alex °Alex | Web | 23. srpna 2011 v 18:09 | Reagovat

Nehorázne som zvedavá na pokračovanie!!!! :)
PS: na to prídete všetci neskôr :)

7 Bella Black Bella Black | 23. srpna 2011 v 20:48 | Reagovat

Nečtu od tebe všechny povídky, některé jen přeletím očima, ale tahle mě zaujala.
Všichni tady píšou jaký je Lucius šmejd, to on určitě je, ale zachoval se tak, jak by se zachoval Malfoy. Hlavně aby to bylo prospěšné jemu. Docela se divím, že Lord Voldemort mu tu lež neprokouknul. I když je možné, že když mu šlo o život, byl schopen i něčeho takového jako lhát Voldemortovi.  
Pro Bellu to nedopadlo moc dobře. Téměř byla umučena k smrti a její mučitel a zároveň objekt její touhy/lásky se náramně bavil. Voldemort asi Belle hodně věří, když byl tak překvapený, že by se ona zachovala tak zbaběle. Nevykládej si to špatně, ale nemyslím si, že by se dokázala po tolika mučících zaklínadlech přemístit. Na to je potřeba se soustředit.
Ještě že mají Naginy. Bez té by asi nějakou dobu trvalo, než by pravda vyšla na světlo, jestli vůbec a to už by mohlo být pozdě. Navíc se teď půjde starat o zraněné.
Nevím, jestli je dobrý nápad tohle psát, aby se na mě nesesypalo hned několik rozhořčených lidí, ale tak nějak si nemůžu pomoct. Zatím se mi povídka líbí. Zatím. Nejsem si jistá, jestli by se mi líbila i potom, co by se dala Bella s Voldemortem dohromady. Ještě kdyby se jí šel omluvit a pak by z toho vylezl nereálný a sladký konec. Tím tě vůbec nechci přesvědčovat o tom, že by to mělo mít špatný konec. I když špatný je taky sporný. Je to jen můj názor. Zatím ještě můžu doufat, že to tak nedopadne.

8 Cassiopea Black Cassiopea Black | Web | 23. srpna 2011 v 21:53 | Reagovat

[7]:povídku už mam dopsanou, takže už je to daný, tim nechci říct, že bych to jinak měnila, jen, že už je to jasný...nemůžu tady prozrazovat, co bude dál, ale myslim, že příští část téhle povídky tě nezaujme... jak ale u tebe zaboduje celá, to netušim...každopádně budu ráda, když si ji přečtěš a neodsoudíš ji hned po příští části, protože neni všechno tak, jak by se mohlo zdát...

9 Bella Black Bella Black | 23. srpna 2011 v 23:44 | Reagovat

[8]: Těžko říct, jestli mě zaujme nebo ne, protože ono záleží hlavně na tom, jak je to napsaný. Neboj. Určitě si tu povídku přečtu celou a teprve až pak ji budu hodnotit.

10 Kallia Kallia | Web | 24. srpna 2011 v 9:49 | Reagovat

:DDDD ách :D docela krutý povídka :D a jako to, že Malfoy zvládl obelstit Pána zla mi jen vypovídá to, že už mu hrabe :D Pán zla ztrácí soudnost :P jsem zvědavá na pokračování, snad ta moje 'oblíbená' část nebude moc dlouhá :D :P

11 Beltrix Beltrix | Web | 24. srpna 2011 v 13:31 | Reagovat

Akční Nagini... tak to se mi líbí :-D Zbabělec Lucius mě nepřekvapuje... Voldemort debil taky ne :-D Těším se na pokračování ;)

12 Deniss♫ Deniss♫ | Web | 25. srpna 2011 v 8:33 | Reagovat

Jsem fakt mooc ráda, že se ti moje povídka líbila a psala si komentáře se svými názory, fakt mě to potěšilo a měla jsem větší chuť psát :)..Takže i tobě děkuju :)

13 Cissy Cissy | Web | 29. srpna 2011 v 23:30 | Reagovat

Pěkná povídka :-) Lucius, jaká potvora :D Ale teď zaplatí :-D Taky bych čekala od Voldyho omluvu, ale to se asik nestane :D Jdu si přečíst další kapitolu, myslím, že to bude zajímavá povídka :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama